S láskou, Rosie (2014)

s_laskou_rosie_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 15. 1. 2015 ()

Synopse: Láska a sex nám umí udělat ze života nebesa i peklo, to vědí v Notting Hill, ví to Bridget Jones i ti, kdo mají Lásky čas. Ví to i film S láskou, Rosie, britská romantická komedie plná omylů a chyb, které prostě děláme, ať se snažíme jakkoliv. Jakmile totiž dojde na lásku a život, to správné rozhodnutí jakoby pro hlavní hrdiny ani neexistovalo.

Film vznikl podle knihy "Kde končí duha" Cecelie Ahernové, autorky řady bestsellerů, například knihy P.S. Miluji tě. V hlavní dámské roli se představí vycházející hvězda Lily Collins ( dcera slavného muzikanta Phila Collinse ) z filmů Sněhurka, kde bojovala s macechou Julií Roberts, a Mortal Instruments. Hlavní pánský part zahrál Sam Claflin ze série Hunger Games.

Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantická komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu. . . no to by si asi nejradši nafackovala.

Romantická komedie S láskou, Rosie dokázala namíchat skvělý koktejl emocí, životních překážek a humoru.

Recenze:
Rosie (Lily Collins) a Alex (Sam Claflin) jsou kamarádi již od školky. Hráli si spolu na pískovišti, vyprávěli si sny a prožívali spolu i svoje první lásky. Až v den Rosiných osmnáctých narozenin se stane něco, co se stát nemělo. Ti dva se totiž políbí a na povrch se tak dostane to, co mezi sebou dlouho popírali. Ovšem ani jeden z nich si nechce přiznat, že jsou víc než kamarádi a ublížit tak tomu druhému. Následuje dvanáct let omylů, trapasů, nešťastných vztahů a nespočet prolitých slz. Abychom přišli na to, kam Rosie s Alexem směřují, nemusíme být Sherlock Holmes. Je to jasné jak facka.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací