Matka v trapu (2024)

Režie:
Premiéra v ČR: 22. 2. 2024 ()

Synopse: Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželství, dobrou práci. Je pracovitá a zodpovědná. Sylvie všechno zvládne. Proto na ni ostatní spoléhají. Jenže… Najednou má pocit, že se jí život hroutí pod rukama a už to prostě nedává. Má chuť od všeho utéct, získat oddechový čas, aby promyslela, jak dát věci zase do pořádku. Hlavně ovšem musí dát do pořádku sama sebe. Ale kam se dá ukrýt? Kde najít kamarádku, která by jí uvařila meduňkový čaj, poslouchala a na nic se neptala? Je to šťastná náhoda nebo osud, že Sylvie v téhle chvíli potkává Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na první pohled tvrdá ženská, kterou nic neporazí. Ale taky potřebuje kamarádku. Jenom to ještě neví.

A pak je tu Sylviina máma Regina (Jana Švandová), která má vždy připravenou nějakou kritickou poznámku, zvláště co se týká Sylviina manžela Tomáše (Jaroslav Plesl). Podle ní není ani vhodný manžel pro Sylvii, ani vhodný otec pro Sylviiny děti. A jako zeť je… naprosto nesnesitelný.

Něco vám to připomíná? Skorokomedie Matka v trapu o rodině, lásce a přátelství je možná taky o vás!

Recenze:
Tahle matka toho měla dost. A tak se rozhodla utéct od své rodiny. Tohle neuvážené rozhodnutí podnikne Sylvie, hlavní hrdinka snímku Matka v trapu. Sylvie je spořádaná matka, manželka, zaměstnankyně a dcera. To se však jednoho dne změní. Dennodenně na ní totiž všichni spoléhají a berou ji jako samozřejmost – ať už jde o žehlení synových problému ve škole, na které je téměř vždy bez opory manžela, nebo misogynní chování jejího šéfa v práci, Sylvie se zkrátka cítí nedoceněná a bez podpory. A tak od svých problémů uteče. Shodou okolností potkává v ten správný okamžik bohémskou taxikářku Annu, která jí poskytne potřebné zázemí. Ženy se postupně sbližují a odkrývají problémy, se kterými se potýkají ve svých životech a jimž se musí konečně postavit čelem.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací