Matky (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 6. 2021 ()

Synopse: Mohl by to být film o ženách v nejlepších letech, které jsou elegantní, sebevědomé, chytré, užívají si, a probírají spolu chlapy, vztahy a sex. Čtyři celoživotní kamarádky z chystané komedie takové jsou, ale k tomu všemu se starají o děti, nebo je právě porodily, případně jsou těhotné.

Ústřední postavou je Sára s tváří Hany Vagnerové. Má hezkej zadek a tak ho začala fotit a stala se profesionální influencerkou. Jako úplně čerstvá matka se chystá napsat knihu, ale představovala si to celé takové jednodušší. Petra Hřebíčková představuje trochu snobskou, zato dost osamělou Hedviku. Její manžel workoholik je doma jen zřídka. Sandra Nováková, jako Zuzana, je po rozchodu bez peněz, je upracovaná a uhoněná matka dvou sígrů. A nakonec Gabriela Marcinková jako Eliška, která má skvělého kluka, naprosto nesnesitelné rodiče, je těhotná a pořád zvrací.

Recenze:
Jaké je to vlastně být matkou? Světe div se, přesně to zkoumá stejnojmenný snímek Vojtěcha Moravce. Ten sleduje čtveřici kamarádek, matek, z nich každá se potýká s jinými slastmi i strastmi mateřství a vlastně života obecně. Sára je čerstvá matka a influencerka, která si to všechno představovala nějak jednodušší, záhy však zjišťuje, že svět není jen instagramový filter. Hedvika má zase vše, co si zamane, většinu času však tráví sama doma s dvouletým synem, neboť její manžel neustále pracuje, a tak si začne hledat rozptýlení jinde. Zuzana je matka samoživitelka s dvěma dětmi, na jejichž otce zkrátka není spoleh. A poslední je Eliška, která je těhotná, má skvělého kluka, ale také nesnesitelnou matku, která by byla nejradši, kdyby všechno bylo po jejím. Naštěstí však také mají tyto čtyři kamarádky i jedna druhou, jinak by to nezvládaly.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací