Menandros & Thaïs (2016)

menandros_and_thais_2016_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 28. 4. 2016 ()

Synopse: Krásná nevěsta. Zdrcený hrdina. Odyssea surreálním světem. Tháïs je během své svatby s Menandrem unesena piráty. Ve snaze ji vysvobodit se ženich mění v krvelačné monstrum, jeho koni narostou křídla, čarodějnice jej zaslíbí jiné ženě, král Xerxés ho zbaví mužnosti, ale přesto na konci vše dopadne šťastně. Opravdu šťastně?

Recenze:
Už od prvních vteřin je jasné, že tohle není žádný blockbuster, ani oddechový snímek. Menandros & Tháïs je antické drama, podané v moderních kulisách, s minimálním rozpočtem, navíc v surrealistickém hávu. Neobvyklostí je víc. Film má dva režiséry – Ondřeje Cikána a Antonína Šilara, je natočen v Česko-Rakouské koprodukci. Hlavní role jsou tedy smíšené Menandros – Čech Jakub Gottwald, Thaïs – Rakušanka Jessyca R. Hauser. Každá z postav má svůj originální dabing, se kterým jde film i do kin. V jeden moment se pak na plátně objevují jak české, tak německé titulky, to když jeden z pirátů mluví svou mateřštinou, totiž finsky.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací