Bitva u Midway (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 7. 11. 2019 ()

Synopse: Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity.

Recenze:
Světoznámý režisér německého původu Roland Emmerich si libuje v apokalyptických filmech, namátkou je možné zmínit třeba Den nezávislosti, Godzillu nebo Den poté. Symbolicky smířlivě působí fakt, že tento konflikt natočil zrovna Němec v americko-čínské koprodukci.

Sledujeme příběhy jednotlivých mužů amerického námořnictva a letectva, ale i japonský úhel pohledu v rozhodující bitvě druhé světové války, která trvala pět dní od 3. června 1942 u ostrova Midway. Cílem tajné mise Japonců bylo odlákat nepřítele a tento ostrov obsadit. Díky zpravodajské službě se o tomto plánu ovšem Američané dozvěděli včas a zasadili japonské flotile nečekaný úder.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací