Miluj souseda svého (2014)

miluj_souseda_sveho_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 8. 1. 2015 ()

Synopse: Vincent (Bill Murray) je mrzutý stárnoucí válečný veterán, který holduje whisky a striptýzovým klubům. Jeho nový soused, dvanáctiletý Oliver, se vyrovnává s rozvodem rodičů, změnou školy i bydliště. Vincent se nejprve rozhodne vylepšit si hlídáním hocha svou ekonomickou situaci. Postupně se ale ze sarkastického bručouna vyklube v podstatě milý a citlivý společník, který dodává chlapci i jeho matce pohled na svět z jiné perspektivy. Film „Miluj souseda svého“ je díky pohodové atmosféře a řadě zábavných scének příjemná komedie vhodná pro všechny kategorie filmových fanoušků.

Recenze:
Nesourodější dvojici, kolem které se všechno ve filmu Miluj souseda svého točí, bychom hledali jen těžko. Vincent je stárnoucí válečný veterán a mrzout téměř 24 hodin denně, navíc má finanční potíže. Oliver se vyrovnává se stěhováním, rozvodem rodičů, novou školou i šikanou od spolužáků. Ztvárnění obou rolí vyžadovalo obrovskou dávku hereckého talentu a Bill Murray (Krotitelé duchů, Památkáři) i Jaeden Lieberher se s touto výzvou poprali na jedničku. Jejich postavy působí neskonale opravdově. My je musíme oba milovat, a to od začátku do konce. Perfektně jim sekunduje Naomi Watts (Diana, Birdman) jako ruská lehká žena Daka.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací