Mortal Kombat (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 4. 2021 ()

Synopse: New Line Cinema přináší výbušné dobrodružství Mortal Kombat inspirované sérií videoherních blockbusterů, která nedávno oslavila svůj nejúspěšnější prodejní start s jedenáctým dílem. Film ve svém celovečerním režijním debutu kormidluje oceňovaný australský filmař Simon McQuoid a produkuje James Wan (série V Zajetí démonů, Aquaman), Todem Garnerem (V oku tornáda, Skautův průvodce zombie apokalypsou a E. Bennettem Walshem (Muži v černém: Globální hrozba, Amazing Spider-Man 2).

Bojovník MMA Cole Young (Lewis Tan) je zvyklý se doslova rvát o své živobytí. Neví ale nic o dračím tetování, se kterým se narodil, o svém dědictví ani o tom, proč císař Vnějšího světa Shang Tsung (Chin Han) vyslal svého nejlepšího bojovníka, Sub-Zera (Joe Taslim), aby Colea chytil. Ve strachu o svou rodinu Cole přijme radu velitele speciálních jednotek Jaxe (Mehcad Brooks), dalšího nositele vytetovaného draka, a vydává se hledat Sonyu Blade (Jessica McNamee). Díky tomu se dostane do chrámu Lorda Raidena (Tadanobu Asano), ochránce Země, který duším s dračí značkou poskytuje útočiště. Cole zde trénuje se zkušenými bojovníky Liu Kangem (Ludi Lin), Kungem Lao (Max Huang) a zbloudilým žoldákem Kanem (Josh Lawson) a připravuje se na největší zápas světových nejlepších bojovníků s nepřáteli z Vnějšího světa. V sázce totiž je osud celého vesmíru. Dokáže Cole odemknout svou niternou sílu arcanu, aby zachránil svou rodinu a zastavil vnější svět jednou provždy?

Recenze:
Cole Young (Lewis Tan) je zdánlivě běžný MMA zápasník, který však jednoho dne zjistí, že znak na jeho hrudi, jež považoval za mateřské znamínko, z něj dělá jednoho z vyvolených, kteří se mají utkat s bytostmi z jiných světů v rámci Mortal Kombat turnaje, který probíhá již od dávných věků mezi několika světy. Již devětkrát vyhrál tento turnaj tým z tzv. Vnějšího světa. Pokud by vyhrál i podesáté, podrobil by si tento svět naši planetu Zemi. Dle proroctví má ovšem Vnější svět v blížícím se desátém turnaji prohrát, a tak se přívrženci tohoto týmu lstivě snaží vyřídit vyvolené ze Země ještě před turnajem. Cole spolu s dalšími tak budou muset v sobě najít své skryté schopnosti, aby ochránili nejen sebe a své bližní, ale i celou planetu v samotném turnaji.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací