Nejkrásnější den (2016)

nejkrasnejsi_den_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 11. 8. 2016 ()

Synopse: Nejlepší mejdan je ten poslední. Svérázný, upjatý a ambiciózní pianista Andi se potkává s floutkem a pohodářem Bennem a oba zjišťují, že mají jedno společné. Oba třicátníci mají na krku diagnózu smrtelné nemoci a na dveře jim už klepe zubatá s kosou. Jeden přesvědčí druhého, že mají ideální příležitost se vykašlat na jakoukoliv zodpovědnost. Společně utečou z hospice s cílem pořádně si vyhodit z kopýtka u žít si ty nejbáječnější dny v životě. Taky kdy už jindy . . .

Napůjčovat si peníze nebo nakoupit hromadu věcí na splátky je jednoduše geniální nápad, jak přijít rychle k penězům a oba smrtelně nažhavení třicátníci vyrážejí první třídou na fantastický výlet po Africe. Pro hypochondra Andiho je začátek výpravy malou noční můrou, zatímco Benno má svůj tajný plán. Jejich cesta se skládá z řady zábavných i tragikomických situací až jim nakonec nabídne to, po čem toužili – ten Nejkrásnější den.

Recenze:
Máte rádi road tripy, komické scény a zároveň si potrpíte sem tam na trošku sentimentality? Tak to by se vám počin Floriana Davida Fitze (který je pro film režisérem, scénáristou i hlavním hercem) o dvojici umírajících kluků měl docela líbit. Ověřená finta dát k sobě dva odlišné typy, vystřelit je do trochu jiného vesmíru, než jsou zvyklí, a sledovat, jak na sebe jejich individuality budou narážet, funguje i tady.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací