Noví mutanti (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 8. 2020 ()

Synopse: Rahne Sinclairová (Williamsová), Illyana Rasputinová (Taylor-Joyová), Sam Guthrie (Heaton) a Roberto De Costa (Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Bragaová) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle “Dani” Moonstarovou (Huntová), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti – a vzájemné přátelství – podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí.

Twentieth Century Studios ve spolupráci s Marvel Entertainment uvádějí film “Noví Mutanti”, hororový thriller, který režíroval Josh Boone a napsal Josh Boone a Knate Lee. Ve filmu se sešla působivá plejáda nastupujících mladých herců, např. Maisie Williamsová, Anya Taylor-Joyová, Charlie Heaton, Alice Bragaová, Henry Zaga a Blu Huntová. Producenty byli Simon Kinberg (p.g.a.), Karen Rosenfeltová, Lauren Shuler Donnerová a jako výkonní producenti Stan Lee a Michele Imperato Stabileová.

Recenze:
Čekání je u konce, ale stálo za to? Těžko říct. Studio 20th Century Fox už dva roky napínalo fanoušky svým posledním projektem ze světa X-Menů. Noví mutanti měli původně vstoupit do kin v roce 2018, ale kvůli post-produkčním problémům byli odsunuti na další rok. Jenže štěstí jim nepřálo a dočkali se dalších odkladů, nejnovější datum premiéry bylo stanoveno na jaro 2020. Smůla se však tomuto snímku nepřestávala lepit na paty, protože na jaře přišel covid-19 a všechny filmy byly posunuty na neurčito. Zdálo se, že Nových mutantů se snad nikdy nedočkáme a budou zatraceni navždy. Nyní však konečně nastal onen osudný den a Noví mutanti jsou k vidění v kinech. Nic extra od nich však nečekejte.

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací