Pád Londýna (2016)

pad_londyna_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 7. 4. 2016 ()

Synopse: Akční jízda v ulicích hořícího Londýna, který se zhroutil pod útoky teroristů.

Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci.

Recenze:
Někdo si možná pamatuje na film Pád Bílého domu (Olympus Has Fallen), který před třemi lety navzdory nepříznivým recenzím překvapil poměrně vřelým přijetím publika. Na akčňáky, kdy se nějaké americké metropole dotkne katastrofa či nepřátelská invaze už jsme v podstatě zvyklí, a nemine rok, kdyby se nějaký více či méně podobný projekt neobjevil na plátnech kin. Ani tento snímek nebyl výjimkou, snad jen v tom, že na rozdíl od ostatních, přichází opravdová akce až v momentu, kdy je prezident už unesen a je třeba jej vysvobodit.

(photo&video: )

Video
Teaser:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací