Paterson (2016)

paterson_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 5. 1. 2017 ()

Synopse: Paterson (Adam Driver) je řidič autobusu ve stejnojmenném městečku Paterson. Každý Patersonův den je zdánlivě stejný jako ten předešlý: projíždí trasou své linky, pozoruje město ubíhající před čelním sklem a poslouchá úryvky rozhovorů. Píše básně do notýsku, jde na procházku se psem, zastaví se v baru vždy jen na jedno pivo a přichází domů za svou ženou Laurou (Golshifteh Farahani). Život Laury je pravým opakem – vše v něm se neustále mění a každý den přináší nové sny a nápady. Paterson a Laura se vzájemně milují a podporují: on jí pomáhá realizovat nejnovější plány, ona obdivuje jeho básnické nadání. Film je příběhem vítězství a porážek všedního dne a krásy, která se skrývá i v těch nejmenších detailech.

Recenze:
Vytáhlý řidič autobusu Paterson (Adam Driver) vede ve stejnojmenném městě spořádaný a jednotvárný život. Sám od sebe se po šesté hodině ranní probudí, políbí svou krásnou ženu Lauru (Golshifteh Farahani), posnídá cornflakes a vydá se do práce. Předtím, než s autobusem č. 23 vyrazí na známou trasu, poznamená si do notýsku pár veršů – psaní poezie je jeho velký koníček. Po návratu domů odevzdaně zjišťuje, jak Laura mezitím umělecky „vylepšila“ interiér domu. Kde co přebarvila, rozstříhala, přešila, tvůrčí činností se zase baví ona. Večer už jen zbývá vyrazit se psem Marvinem (Nellie) na procházku a zastavit se v místní putyce na jedno pivo bez pěny.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací