Pod vodou (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 1. 2020 ()

Synopse: Skupina vědců pracujících 11 kilometrů pod hladinou oceánu v podmořské laboratoři se snaží po ničivém zemětřesení dostat do bezpečí. Temnota neprozkoumaného mořského dna ale není to jediné, čeho se musí obávat… Něco tam na ně v hlubině číhá.

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí.

Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého.

Recenze:
To si tak jedna bezohledná těžební společnost vrtá do mořského dna, hlouběji než kdokoliv předtím, a dojde k tragédii. Zemětřesení způsobí kritické poruchy na stanici, která se o projekt stará, a zbyde jen pár přeživších. Kilometry pod hladinou, v temnotě, obklopeni ohromným tlakem vody, s pomalu docházejícím kyslíkem a v hroutícím se zázemí, musí si hrdinové nasadit skafandry a vydat se k záchranným modulům. Jenže na mořském dně je čeká něco nemilého. Nejspíš totiž vůbec nešlo o zemětřesení, to se jen ono “něco” pěkně naštvalo, a lidské osazenstvo se stává lákavou návnadou…

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací