Pražské orgie (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 10. 2019 ()

Synopse: Příběh filmu Pražské orgie nás zavádí do poloviny 70. let. Slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman – často využívané alter ego Philipa Rotha – přijíždí do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Postupně se proti své vůli stane nejen divákem, ale i účastníkem dekadentního představení, v němž mnozí hrají falešně, a nikomu nelze věřit. Zuckermanova pražská návštěva, plná bizarních setkání s podivuhodným uskupením různorodých lidí se brzy stane téměř dobrodružnou a nebezpečnou misí. Zuckerman si nakonec není jistý, kdo je přítel a kdo je provokatér a donašeč. Kdo jsou lidé z dekadentních orgií v domě syna slavného malíře? Kdo je vyplašený student, který ho upozorňuje, že musí okamžitě opustit Československo? Kdo je jeho průvodce normalizačním peklem, vyhozený divadelní režisér a nyní údržbář v kotelně muzea? A kdo je jeho Olga: skandalistka a rebelka nebo hráčka dvojité hry? V ohrožení se ocitá nejen Zuckermanova svoboda, ale možná i jeho život.

Recenze:
Úspěšný americký spisovatel Nathan Zuckerman (Jonas Chernick) přijíždí v polovině 70. let do okupované Prahy, aby získal rukopisy knihy, kterou chce zachránit před zničením a vydat ji. Jeho průvodcem je bývalý režisér Rudolf Bolotka (Pavel Kříž), který byl donucen začít pracovat v kotelně. Právě on ho zasvěcuje do prostředí neustálého pozorování, vzájemné nedůvěry a světa proslulých večírků bez zábran. Na jedné takové akci se seznámí se svéhlavou a sexuálně chtivou spisovatelkou Olgou (Kseniya Rappoport). Zuckerman se postupně čím dál tím více zamotává do hry, jejímž pravidlům nerozumí a není si jistý tím, komu může skutečně důvěřovat.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací