Probudím se včera (2011)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 3. 2012 ()

Synopse: Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny, díky třídnímu srazu uvědomí, že nejvíce kdy miloval spolužačku Elišku. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu ji říct , že jí má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance, vrátit se do svých studentských let, do června 1989, kdy chodil do třeťáku, a napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s časem není jen tak. Návraty nejsou nikdy snadné. Petr se dostává do změti komplikací a průšvihů, které naštěstí řeší s vtipem, nadhledem a drzostí, jakou dobře zná od svých vlastních studentů. Postačí však tyhle zbraně na to, aby přesvědčil Elišku o svých citech a získal její lásku?

Recenze:
Co se týče putování časem, nečeká vás sice cesta do hluboké minulosti, ale právě tato skutečnost podporuje zážitek z filmu. Mnoho charakteristických rysů roku 1989 máte buď v živé paměti, nebo aspoň znáte z vyprávění a jejich střet se současností vyzní o to zábavněji. Film nejde nikdy do hloubky a víceméně vše je podáváno prvoplánově, ať již situace nebo charakteristické a šablonovité chování postav, ale to nemusí být vždy jen na škodu. I podle slov samotného režiséra, je účelem filmu pobavit a diváka rozesmát. A to se podle mě povedlo na výbornou.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací