Raubíř Ralf (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 11. 2012 ()

Synopse: Raubíř Ralf touží po tom, aby byl milován tak, jako perfektní kladný hrdina jménem Felix z jeho hry. Problém je v tom, že nikdo nemiluje padouchy. Všichni milují hrdiny… takže když přichází moderní hra ve stylu kdo dřív vystřelí, kde se objeví neoblomná seržantka Calhounová, Ralf to vidí jako příležitost k hrdinství a štěstí. Vplíží se do hry s jednoduchým plánem – vyhrát medaili – ale brzy zničí všechno a nechtěně vypustí smrtelného nepřítele, který ohrožuje každou hru v arkádě. Jediná Ralfova naděje? Vanilopka von Schweetz, mladá problémistka ze hry o závodění, která je tou jedinou, kdo může Ralfa naučit, co to znamená být kladný hrdina. Jenže zjistí, že je natolik dobrý, aby se stal hrdinou před tím, než se objeví pro celou arkádu nápis „Game Over“?

Recenze:
Grafický kabát je perfektním dotažením velmi vtipného námětu o postavách z videoher schopných se vzájemně navštěvovat. Už když se setkají dva nepřipravení zástupci rozdílných pixelových světů, vznikne z toho vtip jako hrom a další potenciál spárování podobného druhu je zřejmý. Ralf toho využívá především ke kontrastu mezi temnotou Hero´s Duty, jež se díky neopatrnosti titulního hrdiny na několik způsobů střetne s komiksovou nevinností. Možná budete mít nutkání vykřikovat opakovaně: „Dalo se z toho vytěžit víc!“ No, sequel vypadá pravděpodobně, tak máme naději….

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací