Šíleně šťastná (2016)

silene_stastna_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 19. 1. 2017 ()

Synopse: Beatrice Morandini Valdirana (Valeria Bruni Tedeschi) je upovídaná komediantka, samozvaná hraběnka, která tvrdí, že má důvěrné styky s mocnými tohoto světa. Donatella Morelli (Micaela Ramazzotti) je potetovaná, křehká a tichá mladá žena, jež v nitru chová bolestné tajemství. Obě jsou účastnicemi terapeutické komunity pro ženy s psychickými problémy a obě jsou považovány za společensky nebezpečné. Film líčí jejich nenadálé přátelství, které vyústí v bláznivý a dojemný útěk v touze po troše štěstí v onom blázinci pod širým nebem, kterým je svět zdravých.

Recenze:
V přívětivě působícím sanatoriu Villa Bondi žije kupa upovídaných, bláznivých žen. Mezi nimi se vyjímá elegantní Beatrice Morandini Valdirana (Valeria Bruni Tedeschi), jejíž nejoblíbenější činností je hrát si na hraběnku a všechny dirigovat. Neustále lže a neváhá prohledávat osobní věci druhých. Když přivezou do zařízení novou pacientku, introvertní Donatellu Morelli (Micaela Ramazzotti), vydává se za doktorku, aby zjistila Donatellin příběh mladé ženy. Na podvod se rychle přijde a Beatrice se nějakou dobu marně snaží s mladou ženou spřátelit. Potetovaná neznámá ji zaujala, a když si jednou něco vezme do hlavy, musí být po jejím. Donatellinu přízeň si definitivně získá ve chvíli, kdy utečou z brigády v zahradnictví do přilehlého města.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací