Špión (2015)

spion_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 4. 6. 2015 ()

Synopse: Špión bez koulí a s povolením zabíjet

Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. Špionážní komedie Špión vás nenechá vydechnout a má našlápnuto k tomu, aby se stala tou správnou komedií léta 2015.

Recenze:
Bradley Fine (Jude Law) je neodolatelný agent CIA, který krom alergie na pyl nemá jedinou chybu. Ovšem kdo ví, co by si počnul bez vydatné pomoci kolegyně Susan Cooper (Melissa McCarthy), která mu na jeho akcích našeptává potřebné informace. Susan strávila spoustu let za počítačem a je to na ní znát. Není také divu, že je do Bradleyho tajně zamilovaná. Udělala by pro něj cokoli, a je ochotna se i vydat do terénu, protože se svou vizáží nevzbudí u nebezpečných teroristů podezření. Tedy v to alespoň doufá vedení CIA, ovšem realita je samozřejmě mnohem zajímavější.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací