Srdce na dlani (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 1. 2022 ()

Synopse: Komedie od tvůrců hitu ŽENY V BĚHU

Láska se na věk nebo na místo neohlíží. Nikdy nevíme, kdy a kde nás potká. Můžeme se zamilovat ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv.

Josef (Boleslav Polívka) se těší, že si po odchodu do penze konečně splní svůj dávný sen a stane se pouličním klaunem. Svým šarmem okouzlí i ráznou Marušku (Eliška Balzerová), majitelku pojízdné kavárny. Jako by se ti dva hledali celý život. Ale není na osudovou lásku přece jen trochu pozdě? Navíc se k Josefovi do vily právě stěhuje jeho dcera Anička (Jana Pidrmanová) i s pětiletým Honzíkem. Domnívá se, že s chlapy definitivně skončila, ale setkání s dávnou láskou Pavlem (Matouš Ruml), ji zasáhne u srdce. K Honzíkovi do školky nastupuje nová holčička Evička. Honzík poprvé zažívá pocity spojené s láskou, úplně se v nich neorientuje a tak sbírá rady od maminky, dědečka Josefa nebo sympatického strejdy Karla (Vladimír Polívka). I toho potká ve školce láska, když se zamiluje do Honzíkovy paní učitelky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho sbližování nebylo málo, Karlův basset Váleček si velmi rozumí s Eliščinou bassetkou Šalinou. Láska přináší do životů našich hrdinů naději a krásu, ale i komplikace a překážky, které budou muset s úsměvem a dobrou vůlí překonat.

Recenze:
Scenárista a režisér Martin Horský, který kromě komerčně velmi úspěšného filmu Ženy v běhu (2019) spolupracoval také na povedených snímcích Bezva ženská na krku (2016), Život je život (2015) nebo Láska je láska (2012), přišel s další romantickou komedií.

Čerstvý penzista Josef se těší, že si konečně splní svůj celoživotní sen a stane se pouličním klaunem. Díky tomu se seznámí s kavárnicí Maruškou, se kterou v sobě najdou vzájemné zalíbení. Po nečekaném zjištění se jeho dcera Anička stěhuje se synem Honzíkem zpět do rodinné vily. Její zatvrzelý postoj vůči mužům postupně nabourává její úplně první láska, kterou je soused Pavel. Malý Honzík zase prožívá ve školce svou první platonickou lásku. Když ho odtamtud jednou vyzvedává strejda Karel, zakouká se do jeho učitelky Elišky. Při společném venčení se do sebe zamilují i jejich baseti.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací