Srdeční záležitost (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 29. 12. 2022 ()

Synopse: Oblíbený herec Elyas M’Barek, známý učitel ze série filmů Fakjů pane učiteli, se vrací v roli filmové celebrity, která se na útěku nečekaně ocitne v poněkud výstředním stand-up klubu na polštáři ve tvaru vaginy. Tak začíná jeho seznámení s Friedou, které mu opravdu hodně změní život.

Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch (Elyas M’Barek) je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger (Alexandra Maria Lara) vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města.

Jeho zoufalý útěk skončí v hodně alternativním divadelním stand-up klubu Theatre 3000, kde se seznamuje se s jeho šéfkou Friedou (Lucie Heinze), která jej v tomto pomalu krachujícím podniku ukryje. Frieda se od jeho fanynek naprosto liší, vůbec nic si z něj totiž nedělá, jako emancipovaná mladá žena podobnými muži spíše opovrhuje. S takovým přístupem se Marvin zatím nesetkal. Díky ní však prožije bláznivou queer párty v masce klitorisu (přece, aby ho paparazzi nepoznali) a postupně zjišťuje, jak křehká a pomíjivá je sláva a že štěstí může najít tam, kde by ho nejméně čekal. Podaří se jim zachránit klub, obnovit Marvinovu pověst a dát opravdové lásce skutečnou šanci? A to vše pod bedlivým dohledem užaslé veřejnosti?

Recenze:
Jako většina německých komedií je i tahle trošku křečovitá, místy nechutná, trošku bizarní a nedotažená. Slavný německý herec Elyas M’Barek ztvárňuje téměř sám sebe, tedy postavu taktéž slavného herce Marvina. Byť je velmi úspěšný a obletovaný fanynkami a novináři, je citově nevyzrálý a zapírá své problémy z minulosti. Po katastrofálním interview, které poškodí jeho image a kariéru, hledá útočiště v malém divadle, kde vystupují stand-up komici především z řad LGBTQ komunity. A samozřejmě ho vede krásná a osamocená Frída (Lucie Heinze), která se s Marvinem začne sbližovat rychlostí světla. 

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací