Švadlena (2015)

svadlena_2015_dvd_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: VOD 23. 3. 2016 ()

Synopse: Okouzlující a elegantní femme fatale se vrací z velkého světa do rodného maloměsta v zapadákově. Chce se konečně vyrovnat s těmi, kdo se k ní kdysi nezachovali hezky. Její zbraní je šicí stroj a styl. Trochu komedie a trochu drama a trochu i romantický film o pomstě a o vysoké módě.

Snímek ŠVADLENA vznikl na motivy románového bestselleru od Rosalie Ham a odehrává se v Austrálii 50. let minulého století.

Tilly Dunnage (KATE WINSLET), krásná a talentovaná žena, se po mnoha letech práce švadleny v těch ejlepších pařížských salónech vrací domů do Dungataru, malého městečka uprostřed ničeho, aby napravila křivdy z minulosti. Nejenže se usmíří se svou nemocnou výstřední matkou (JUDY DAVIS) a neočekávaně se zamiluje do dobrosrdečného Teddyho (LIAM HEMSWORTH), ale díky svému šicímu stroji a smyslu pro módu se jí navíc podaří proměnit místní ženy a tím se i pomstít těm, kteří jí kdysi ublížili.

Recenze:
Tilly Dunnage (Kate Winslet) odvezli z Dungataru jako malou po nešťastné smrti jejího spolužáka, poté, co byla obviněna z jeho vraždy. Dětství strávila v internátní škole, žila v Londýně, Paříži, Miláně, kde působila jako švadlena předních módních návrhářů a návrhářek, aby se po mnoha letech vrátila zpět domů. Vybavena špičkovým šicím strojem, vytříbeným vkusem a prvotřídním šatníkem přijíždí, aby zjistila pravdu – na celou událost si totiž nepamatuje a nevědomí za sebou táhne jako červenou nit. Vracíme se do 50. let minulého století.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací