Svatá čtveřice (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 8. 2012 ()

Synopse: Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha. Ti spolu stvořili příběh o dvou párech, které se rozhodly vyřešit ubíjející stereotyp manželské erotiky poměrně originálním způsobem. To vše v exotickém prostředí karibského ostrova, kde se komedie Svatá čtveřice z velké části odehrává.

Hrdinové Svaté čtveřice, kolegové elektrikáři Ondra (Hynek Čermák) a Vítek (Jiří Langmajer), dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Jejich manželky, Dita (Viktorie Čermáková) a Marie (Marika Procházková), se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami, prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc. V úvodu zmíněná postelová nuda. Když tedy osud hodí mužům rukavici v podobě zahraniční služební cesty, zvednou ji i ženy a do Karibiku je doprovodí. A právě tam, v exotickém ráji, se v jejich hlavách zrodí plán, po kterém už jejich sexuální život nebude nikdy stejný. A nudný.

Recenze:
Film se jen vzdáleně dá označit za skutečnou komedii. Nemá příliš vážnou zápletku, je vyprávěn v naprosto odlehčeném duchu, někdy padne vtip a to bude asi vše. Uměním humoru to bylo asi u autora špatné, když nejvíc patrně sázel na subplot Ondrových rodičů, jenž by možná trochu lépe fungoval na divadelním jevišti. Skutečně jen možná. Snímek sází zkrátka jen na svou premisu, bohužel mnohem fádněji provedenou, než by se dalo čekat. Jelikož nemá příliš děj, stává se z něj jedna velká anekdota dlouhá hodinu a čtvrt a bez vtipné pointy. Krom toho by se slušelo zmínit o podivném osvětlení a grafickém zpracování, vedle něhož vypadá dobře skoro každý film starý již celá desetiletí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací