Takové krásné šaty (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 12. 9. 2019 ()

Synopse: Každý nový film režiséra Petera Stricklanda je s netrpělivostí očekáván nejen zástupci světových festivalů a kritiky, ale také stále se rozšiřující fanouškovskou základnou. Takové krásné šaty padnou do jeho filmografie jako ulité – opět se jedná o precizní poctu několika žánrům natočenou s obsedantní péčí o detail. V centru děje stojí prokleté červené šaty, které se postupem času stanou hlavním hrdinou filmu. Okolo nich korzují další postavy, které se více či méně zmítají mezi dvěma slogany charakterizujícími děj filmu: „such a pretty dress“ a „dressed to die“. Po hypnotických úvodních titulcích tak na diváky čeká cinefilní smršť, ve které je každé filmové políčko pečlivě propracované. Oblečte se do unikátního filmového zážitku!

Recenze:
Tísnivé situace, kontrastní barvy, bizarnost, absurdní dialogy a jedny plápolavé rudé šaty, které do výlohy vystavil snad sám Alfred Hitchcock. Od Petera Stricklanda se dalo očekávat ledacos. Režisér, který má na svém kontě již několik filmů charakteristických směsí prvků hororu a erotiky, tentokrát uvedl snímek, který nevídanou bizarností možná ohromí artové nadšence, běžnému divákovi však v paměti spíše neutkví.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací