Temné kouty (2015)

temne_kouty_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 18. 6. 2015 ()

Synopse: Minulost je minulostí… Dokud tě nedostihne.

Sedmiletá Libby Day (Charlize Theron) jako jediná přežila brutální masakr své rodiny. Matka a sestry byly zavražděny během rituálního satanského obřadu přímo před jejíma očima. Za strašlivý zločin byl na základě Libbyina svědectví odsouzen na doživotí její bratr Ben.

O 30 let později. Na Libby se obrátí tajný spolek s názvem Kill Club, který prošetřuje známé zločiny. Nutí ji přezkoumat události oné noci a znovu otevřít kapitolu života, ke které se již nikdy nechtěla vracet. Na povrch vyplouvají skutečnosti, které vnášejí trhliny do jejího tehdejšího svědectví.

Libby začíná pochybovat o pravdivosti věcí, které jako dítě viděla. Znovu otevírá hluboko pohřbené vzpomínky na tragickou minulost.

Mysteriózní thriller Temné kouty je adaptací knižního bestselleru slavné spisovatelky Gillian Flynn. Tou první bylo rafinované kriminální drama Zmizelá. V hlavní roli exceluje držitelka Oscara za film Zrůda, Charlize Theron (Hancock, Loupež po italsku).

Recenze:
V loňském roce mělo premiéru drama od Davida Finchera: Zmizelá, které se s jednou nominací na Oskara zařadilo na 149. místo žebříčku nejlepších filmů na IMDb. Není tedy divu, že Gilles Paquet-Brenner vsadil na velký úspěch Finchera a pod svá křídla si vzal starší román od stejné autorky – Temné kouty. Do hlavní role Libby Day, jejíž téměř celou rodinu vyvraždili, když byla ještě dítě, obsadil sexy Charlize Theron, která se role ujala s grácií. Nicméně ani její výkon film nezachrání. Kdo ale zaujme na první pohled, je Chloe Grace Moretz v roli Diondry, jejíž kariéra započala, už když jí byly čtyři roky, a herecké portfolio by jí mohla závidět leckterá „profláknutá“ hollywoodská hvězda.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací