Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 16. 11. 2018 ()

Synopse: Krátké westernové etudy bratrů Coenových, od absurdních po hlubokomyslné, sledují příběhy psanců a osadníků na americkém Divokém západě.

Recenze:
Režie i scénáře se ujalo sehrané duo bratrů Coenových, tvůrci oscarových snímků Tahle země není pro starý a Opravdová kuráž. Nyní přichází s na první pohled lehčím filmem, který ale dokáže šokovat. Postupně zhlédneme šest rozličných povídek, které nám přiblíží surový svět westernu. Seznámíme se tak se všemi možnými důležitými povoláními lidí s různým postavením. Nejdříve nám zazpívá neobyčejně elegantní kovboj (Tim Blake Nelson), poté se staneme svědky bankovního přepadení lupiče (James Franco), pochopíme denní rytmus trpělivého lovce zlata (Tom Waits), vcítíme se do drsného života pouličních umělců, půjdeme s karavanou do Oregonu a také se ocitneme s podivnými lidmi v dostavníku, který nechce zastavit.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací