Zabití posvátného jelena (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 11. 2017 ()

Synopse: Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. I když se Martin zdá být obyčejný teenager, ve skutečnosti v něm dříme schopnost, pro kterou neexistuje racionální vysvětlení. Divné rodinné světy řeckého režiséra Jorgose Lanthimose se tentokrát mění v kubrickovský horor plný existenční úzkosti a bezvýchodnosti. Oko za oko, srdce za srdce.

Recenze:
Co kdybyste měli spokojený život i kariéru, ale jedna chyba z minulosti začala ohrožovat vše, na čem vám záleží? Dokázali byste přijmout odpovědnost za své činy? Nad svou vinou a jejími následky bude muset přemýšlet Colin Farrell v novém snímku Yorga Lanthimose. Jen mu to přemýšlení bohužel zabere celý film, a tak se utápíme v přívalech symbolů a náznaků, z nichž některé se ani nedají rozklíčovat, aby vše završil absurdní závěr. Kdo si vychutnává bizarní snímky, může být nadšen, kdo se chce pobavit u svižného děje bez přemýšlení, měl by se tomuto kousku vyhnout obloukem.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací