Útěk (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 12. 2018 ()

Synopse: Na varšavském hlavním nádraží se jednoho dne objeví neznámá žena trpící ztrátou paměti. Po dvou letech se pod jménem Alicja vrací k rodině, která ji pozná v televizním pořadu. Lze ale navázat zpět přerušené vztahy, když jsou pro ni její blízcí jen cizinci? Po mezinárodně úspěšném debutu Vábení sirén, který originálním způsobem propojoval žánry muzikálu, pohádky a hororu, přichází polská režisérka Agnieszka Smoczyńska tentokrát s atmosférickým psychologickým dramatem, inspirovaným skutečným příběhem. Snímku dominuje soustředěný herecký výkon Gabriely Muskałové, která byla i autorkou scénáře, hutnou atmosféru dokresluje minimalistická hudba Filipa Míška.

Recenze:
Alicja si nepamatuje nic ze svého života. Díky televiznímu pořadu zjistí, že se dříve jmenovala Kinga Slowik a měla manžela a syna. Její návrat do rodiny je těžký pro obě strany, Alicja své blízké nechce, přeje si jen nový občanský průkaz a pak zmizet, její příbuzní se s její ztrátou už smířili a začali si budovat nové životy. Na povrch postupně vyplývají mnohá tajemství z jejího původního života, a i ona sama si začíná vzpomínat. A pak se současnost prolne z minulostí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací