Útěk z MS-1 (2012)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 24. 5. 2012 ()

Synopse: Uprchnout odtamtud je nemožné. Dostat se tam je šílenství.

Lidstvo našlo způsob, jak ochránit svět před zločinci. Ti nejhorší z nejhorších jsou drženi na místě, ze kterého není úniku. Mimo Zemi, uprostřed hlubokého vesmíru.

Prezidentova dcera Emilie Warnock navštíví v rámci humanitární mise vesmírnou věznici MS-1. Ale krvavá vzpoura vězňů z Emilie učiní to nejcennější rukojmí. Ven ji může dostat jen jediný člověk.

Bývalý špičkový vládní agent Snow je svéhlavý a nekompromisní. Jeho současná pozice na špionážním trhu je, mírně řečeno, špatná – čelí obvinění ze spiknutí proti USA. Od prezidenta dostává jedinečnou nabídku: nový život a svobodu výměnou za záchranu první dcery Spojených států. Jenže v sázce je mnohem více…

Příběh, který nepostrádá velkou dávku napětí a humoru, pochází z hlavy Luca Bessona, který tentokrát spojil své síly s producenty úspěšného thrilleru 96 hodin. Brilantní akční sci-fi Útěk z MS-1 svedla na stříbrném plátně dohromady Guye Pearce (Králova řeč, Smrt čeká všude, L.A. – Přísně tajné) a Maggie Grace (sága Twilight, 96 hodin).

Recenze:
Překvapivě se najde i několik světlých okamžiků. Opravdu se povedlo menší množství vtipných gagů, u kterých se pobavíte a bezesporu zasmějete. Dalším bodem na velmi krátkém soupisu kladů jsou vězni MS-1. Nad všechny bych vyzdvihla sourozenecké povstalecké duo. Chladný vůdce Alex (Vincent Regan), který vše a všechno řídí, oplývá velitelskými schopnostmi. Zato jeho bratr Hydell (Joseph Gilgun) je opravdu ukázkový psychopat a úchyl, kterého potkat i za bílého dne, berete nohy na ramena (i když by vám to asi nebylo moc platné).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací