Výjimeční (2019)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 28. 11. 2019 ()

Synopse: Od autorů komedií Nedotknutelní (2011) a Dokud nás svatba nerozdělí (2017) přichází zatím nejosobnější projekt, plný naděje a nečekaného humoru. Přes 20 let žijí Bruno (Vincent Cassel) a Malik (Reda Kateb) ve světě, který zná jen málo z nás – ve světě autistických dětí a mladistvých. Ve svých organizacích učí mladé lidi ze sociálně slabého prostředí, jak se starat o komplikované případy, které všude jinde odmítli. Jejich neotřelý přístup však vzbudí pozornost státní inspekce a hrozí, že bude program zrušen. Brunovi, Malikovi a všem, kteří jsou pro životy tolika lidí nepostradatelní, nezbývá než přesvědčit úřady, že má jejich práce smysl.

Recenze:
Geniální režisérsko-scénáristické duo Erica Toledana a Oliviera Nakacheho přináší znovu na filmové plátno neotřelé téma, které diváka dojme a zároveň ho donutí k zamyšlení. Postarší muž Bruno (Vincent Cassel) vede již přes dvacet let spolek pro děti s těžkým autismem, protože všude jinde je odmítají přijmout. Používá při tom velmi netradiční metody, které se nezamlouvají každému, a ještě k tomu nemá potřebná oprávnění a kvalifikovaný personál. Jeho věrný kamarád Malik (Reda Kateb) zase učí dospívající ze sociálně slabších rodin, jak se o tyto děti starat. Nyní však čelí kontrole a hrozí jim, že s tím budou muset skončit. Nikdo ovšem neví, co si počít s dětmi, které mají na starost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací