Zakladatel (2016)

zakladatel_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 26. 1. 2017 ()

Synopse: Riskoval. Porušoval zákony. Měnil pravidla.

Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě.

V roce 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérů na výrobu oblíbených mléčných šejků od bratrů McDonaldových, kteří provozovali malou restauraci s hamburgery v jižní Kalifornii. Toto neobvykle velké množství ho okamžitě zaujalo a rozhodl se, že dodávku vyřídí osobně. Od tohoto momentu se začala psát historie obrovského impéria McDonald, do kterého dnes patří neuvěřitelných 35.000 poboček po celém světě.

Recenze:
Životopisný snímek vypráví o Rayi Krocovi (Michael Keaton), který rozjel síť McDonald’s restaurací tak, jak ji známe dnes. Nenechme se mýlit, tohle není příběh o muži, který se vypracoval od smažení hamburgerů až k majiteli impéria. Cesta za úspěchem u něj nezačala od píky za pultem, ale využitím nápadu jiných. Je to tak spíše příběh o rostoucím egu jednoho ctižádostivého Američana, který „pozná dobrý nápad, když ho vidí“. Ale pěkně popořádku.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací