Zakleté pírko (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 1. 2020 ()

Synopse: Nová pohádka Zdeňka Trošky vypráví příběh odvážné dívky, která se vydá do světa vysvobodit zakletého prince.

Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí neustále sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit jeho prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milovaného. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka před zlou princeznou Ebenií bude potřeba především pravá láska.

Zakleté pírko je pohádka o lásce a dobrém srdci, které pomohou překonat protivenství. A o tom, že být dobrý je jednou z největších hodnot, které v životě máme. „Dobré chování a pomoc bližnímu se z našeho života velice rychle vytrácí. A proto je nutné si to stále připomínat. Není nic hezčího, než když zvítězí dobro nad zlem. A tak by tomu mělo být nejenom v pohádkách,“ přeje si Zdeněk Troška.

„Zdeněk ze mě dokázal dostat schopnosti, o nichž jsem ani netušil, že je mám, jako třeba chodit po vodě nebo proměňovat se v žábu, takže spolupráce s ním byla bezvadná,“ říká s úsměvem představitel vodníka Lukáš Pavlásek a dodává: „Vodník je ve filmu takový, jaký jsem já, vlastně ho vůbec nemusím hrát!“

Recenze:
Zdeněk Troška se stále snaží diváky potěšit pěknou pohádkou, která by se zapsala do srdcí obecenstva déle než na jednu sezónu. Tento počin se ale mezi klasiky asi nezapíše. Aninka (Anastasia Chocholatá) je hodné, osiřelé děvče, které žije jen se svými dvěma sestrami, kterým musí dělat služku, zatímco ony si jezdí na nákupy a po zábavách. Náhodou k ní vítr přivane zakleté pírko, díky kterému pozná pohledného prince Vítka (Petr Urban). Rychle se do sebe zamilují (asi tak po dvou záběrech), jenže budoucnost s někým, kdo je proměněný do podoby ptáka, nevypadá zrovna růžově. A dokonce ani to málo štěstí Anince sestry nedopřejí a o pírko ji připraví. Hlavní hrdince nezbývá nic jiného než se vypravit do světa, aby svého milého nejen našla, ale také vysvobodila ze zakletí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací