Zelený sršeň (2011)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 1. 2011 ()

Synopse: Britt Reid (Seth Rogen) je synem jednoho z nejvíce prominentních a uznávaných mediálních magnátů v Los Angeles a je dokonale šťastný, že vede bezstarostný život bez cíle plný večírků – dokud jeho otec (Tom Wilkinson) záhadně nezemře a nezanechá Brittovi své obrovské mediální impérium. Uzavře podivné přátelství s jedním z otcových nejpodnikavějších a nejvíce vynalézavých zaměstnanců jménem Kato (Jay Chou). Poprvé v životě vidí svou šanci udělat něco smysluplného: bojovat proti zločinu. Ale aby to mohli udělat, rozhodnou se, že se sami stanou kriminálníky – Britt ochraňuje právo tím, že ho poruší a stane se bdělým strážcem The Green Hornet, když se s Katoem vydají do ulic.

Kato využije všechen svůj důvtip a dovednosti a vytvoří to nejlepší ve zdokonalené retro výzbroji - The Black Beauty, nezničitelné auto, které má stejně velkou palebnou sílu jako počet koňských sil. Pohybuje se v mobilní pevnosti na kolech a útočí na špatné chlapíky s chytrými vynálezy od Katoa, The Green Hornet a Kato si rychle začínají dělat jméno a s pomocí Brittovy nové sekretářky Lenore Case (Cameron Diaz) začínají slídit po muži, který kontroluje los angelské podsvětí: Benjaminu Chudnofskym (Christoph Waltz). Ale Chudnofsky má svůj vlastní plán: rozmáčknout The Green Hornet jednou pro vždy.

Recenze:
Ústřední dvojice, Zelený sršeň a “řidič”, je dokonalá. Sice jsou jako oheň a voda, ale bravurně se doplňují. Několikrát Vás asi napadne: “Proč mu Kato už jednu nenatáhne?” Nebojte se, Vaše otázka bude zodpovězena. Hlavní bad boy je opravdu vyšperkovaný. Chudnofsky s tváří Christophera Waltze nemá smysl pro humor a nesnáší, pokud ho dostatečně nerespektujete. Waltz je vynikající herec, dokonce získal zlatou sošku (Oscara) ze roli ve filmu Hanební pancharti. Zato postava Lenore Case (Cameron Diaz) mi přišla tak nějak navíc.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací