Recenze filmů

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 / Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 – recenze


 

Zazvonil zvonec a příběhu je konec.

 

V roce 2001 jsme započali dobrodružné putování plné kouzel s brýlatým čarodějem s bleskem na čele. Harry Potter nám dělal společnost dlouhých 10 let. Ovšem vše má svůj konec, ať již chceme nebo nechceme. Deset let je dlouhá doba a loučení nebude snadné. Nejen skalním fanouškům zajisté ukápne slza dojetí. Bohužel The End je nezvratně tu.

Poslední kniha J. K. Rowlingové s názvem Harry Potter a Relikvie smrti se dočkala dvoudílného filmového zpracování. První část byla hodnocena velmi rozporuplně. Někdo nadával, až se hory zelenaly a někdo naopak film vyzdvihoval až do nebe. Tato půlka jak knihy, tak filmu byla komornější, zaměřena na příběh a citové prožitky a ne každý tuto skutečnost dokázal přijmout. Podle mě se „úvod“ k velkému finále povedl a připravil nás na dechberoucí akci. Režisér David Yates pro nás vykouzlil opravdu nezapomenutelné rozloučení v podobě Harry Potter a Relikvie smrti část 2.

Samozřejmě, odklon od knihy je i zde patrný, ale ani ten nejzarytější fanda si nemá v podstatě na co stěžovat. Rozumný člověk ví, že kniha je kniha a film je film a tak to zkrátka je. A to, co funguje na papíře, by na plátně fungovat nemohlo a naopak. Od prvních minut po ty závěrečné se ale nenajde chvilka, kdybyste se nudili. Akce střídá akci, napětí, ale i humorné scény. Několikrát Vám proběhne i mráz po zádech. Všem je jasné, že těch úsměvných scén postupem času ubyde, úsměv se vytratí a dočkáme se boje na život a na smrt.

Naše dobře známá trojice kamarádu Harry (Daniel Radcliffe), Ron (Rupert Grint) a Hermiona (Emma Watson) plní tajný úkol, kterým jim zadal jeden z nejlepších kouzelníků všech dob a bývalý ředitel bradavic Albus Brumbál. V minulém díle jsme se dozvěděli, že jejich cílem je nalezení a zničení viteálů a tím sprovodění ze světa krutého čaroděje lorda Voldemorta (Ralph Fiennes). Do akce se zapojí všechny postavy z kouzelnického světa. Dočkáme se Severuse Snapea (Alan Rickman), Draca Malfoye (Tom Felton), Lenky (Evanna Lynch), Nevilla Longbottoma (Matthew Lewis), Remuse Lupina (David Thewlis) a mnoha dalších. Ne všichni však přežijí závěrečnou bitvu bez následků. Svoji návštěvou nás poctí i postavy ze záhrobí.

Vybrat si můžete mezi 3D a 2D variantou. Na rozdíl od první části Relikvie je sen realitou. Ovšem není 3D jako 3D a pokud máte jen malou možnost, využijte ji a zajeďte si do IMAXU, Vaše námaha bude odměněna.

Již neváhejte ani minutu a pojďte se s Harrym a celým kouzelnickým světem rozloučit do kina. Loučení je to sice velmi smutné, ale důstojné a čas, který strávíte v kině s Harrym Potterem a Relikvieí smrti část 2. si opravdu užijete.
 
 

Nezavírejte oči jako Harry, ať Vám neuteče ani minuta.


 
 

Obranná clona připomíná spíše ementál.


 
 

Tento dráček se na sluníčku moc neopaloval.


 
 

Žádné finále se neobejde bez pořádného ohňostruje.


 
 

Shrnutí

Již neváhejte ani minutu a pojďte se s Harrym a celým kouzelnickým světem rozloučit do kina. Loučení je to sice velmi smutné, ale důstojné a čas, který strávíte v kině s Harrym Potterem a Relikvieí smrti část 2. si opravdu užijete.

Hodnocení 90%
Hodnocení čtenářů
0 % dle 0 čtenářů
0

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *