Kletba z temnot (2012)

The Possession
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Kyra Sedgwick, Chris Shields, Iris Quinn, Jeffrey Dean Morgan, Jay Brazeau, Madison Davenport, Marilyn Norry, Natasha Calis, Matisyahu, Grant Show, Rob LaBelle, Nana Gbewonyo, Anna Hagan, Brenda Crichlow, Graeme Duffy, David Hovan, Adam Young, Jim Thorburn, Quinn Lord, Nimet Kanji, James O'Sullivan, Timothy Paul Perez


 • Premiéra v ČR: 4. 10. 2012 ()  Oficiální synopse:
  Zlo se dere na svět.

  Horor Kletba z temnot byl inspirován skutečným příběhem starodávné skříňky, ukrývající zlověstného démona Dybbuka, kolem které došlo k sérii záhadných paranormálních jevů.
  Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda (Jeffrey Dean Morgan) a Stephanie (Kyra Sedgwick) a jejich dvou malých dcer. Jednoho dne si mladší dcera Em (Natasha Calis) koupí na bleším trhu tajemnou skříňku. Od té doby se začnou s děvčátkem dít zvláštní věci. Em je skříňkou naprosto posedlá, nosí ji všude s sebou, je nervózní a chová se agresivně. Její matka začíná mít podezření, že skříňka způsobuje u dcery psychické problémy. A po sérii znepokojivých a nevysvětlitelných událostí rodina odhalí pravou příčinu. Zjišťují, že skřínka byla vyrobena pro Dybbuka – zlého démona, který se usadí v těle člověka, který ho ze skříňky osvobodil. A jejich dcera skříňku otevřela….
  Dybbuk je v židovské mytologii zlý duch, který hledá lidské oběti, do nichž by mohl vstoupit a ovládnout je. Legenda vypráví, že kdysi tesaři vytesali dřevěnou skříňku, do které se jim podařilo zlého démona uvěznit. V roce 2004 vyšla v Los Angeles Times znepokojivá reportáž o muži, který na Ebay prodával zvláštní předmět. Tvrdil, že jde o originální Dybbukovu skříňku, která způsobila každému z jejích předchozích majitelů okamžiky nepředstavitelné hrůzy a on nyní udělá cokoliv, jen aby se jí zbavil. Skříňku nakonec zakoupil kurátor univerzitního muzea a začal zkoumat její záhadnou minulost a neblahý vliv na její předchozí majitele. Pátrání jej nakonec přivedlo až ke 103 leté ženě, která přežila holocaust a po válce si přivezla zapečetěnou skříňku do Ameriky. Své nejbližší sice varovala, aby skříňku v žádném případě nikdy neotevírali, bohužel zbytečně.
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Svou formou se snímek v lepším případě podobá průměrné epizodě Akt X, někdy však rovnou parodické sérii Scary Movie. Možná s výjimkou konce, kde konečně dostaneme děsivé scény a v rámci možností překvapení, pro které jsme si vlastně přišli. Režisér a producent šíří zvěsti, podle nichž sám démon měl cosi proti filmu. V tomto případě bych možná stál na straně prastarého zla…


  (photo&video: )

  Články
  reklama