Babovřesky 3 (2015)

babovresky_3_plakat_promo
Režie:
Premiéra v ČR: 22. 1. 2015 ()

Synopse: Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu jejím obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách.

Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové… do vesnice se vrací kontrolor Dodo. Není sám, přijíždí s ním jeho manželka, která Stehlíkovi zajistí dotaci, díky níž starosta může poslat všech sedm místních drben k moři… Akce „likvidace bab“ začíná.

A nad tím vší bdí nový farář, který přijel do vesnice nahradit páter Petra….

Recenze:
Závěrečný díl trilogie ve vzestupné tendenci rozhodně nepostupuje. Může se to sice zdát nepravděpodobné, ale ono to může být i horší. Tentokrát je středobodem všeho těhotenství a likvidace. Snímek je neuvěřitelně rozvleklý a působí, jako by tvůrci rezignovali naprosto na cokoliv, na ucelený příběh, na smysluplnost, na humor… Občas se stane, že postava pronese omylem vtip, ale ten se většinou ztratí v množství pitvoření a přehrávání.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací