Bod obnovy (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 21. 9. 2023 ()

Synopse: Představte si, že žijete v roce 2041, kdy máte právo být oživeni, když se vám stane nehoda či zemřete nepřirozenou smrtí. Stačí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti – BOD OBNOVY. Agentka Em právě dostává do rukou případ, kdy byla základní pravidla obnovy porušena. Bod obnovy oběti byl smazán a Em tak má před sebou výjimečný zločin. Strhující příběh zasazený do blízké budoucnosti, kdy technologie budou zaručovat lepší život a lidé si budou moci zaplatit jeho prodloužení. Nebo ne?

Recenze:
Stalo se, v co možná mnozí už ani nedoufali. Do českých kin vstoupil snímek, který nečekaným způsobem resuscitoval opomíjené tuzemské sci-fi. Po snímku Ikarie XB 1 z šedesátých let, kterou mnozí pamatují jako poslední kvalitní českou žánrovku, si tak nyní mohou diváci užít podívanou, kterou pro ně v celovečerním filmu Bod obnovy připravil režisér Robert Hloz. Zavede nás v ní do potenciální možné budoucnosti, která možná není tak růžová, jak se na první pohled zdá.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací