Do posledního dechu (2016)

do_posledniho_dechu_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 28. 1. 2016 ()

Synopse: Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Snímek přenese diváky přímo do samého centra dění a poskytne jim velkolepý filmový zážitek, který je zcela pohltí. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu.

Recenze:
Moře, je a vždy bylo jedním z nejsilnějších a nejmocnějších živlů na téhle planetě. Své o tom bezpochyby věděla i posádka tankeru třídy T-2 SS Pendleton, který se roku 1952, při své plavbě po zcela rozbouřeném moři rozlomil v půli a jeho zadní část zůstala, jak plovoucí korek, čelit sama nelítostným přírodním živlům, mrazu a vlnám o výšce až 20m. A paradoxně se v této situaci neocitla sama, jen několik mil od ní potkal naprosto stejný osud i tanker SS Ford Mercer, ovšem s jediným rozdílem. SS Ford Mercer, oproti od své sesterské lodi SS Pendleton stačil před katastrofou vyslat nouzový signál.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací