Expendables: Postradatelní 2 (2012)

expendables_postradatelni_2_2012_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 6. 9. 2012 ()

Synopse: Jako zamlada.

Po nebývalém úspěchu prvního dílu se největší akční hrdinové světa opět vracejí společně na plátna kin. Tentokrát jsou vyzbrojeni nejen ničivou municí, ale i posilou v podobě dalších hvězdných jmen.

Stará známá banda Postradatelných Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) se dají opět dohromady poté, co je tajný agent CIA Church (Bruce Willis) povolá, aby jim zadal zdánlivě jednoduchou zakázku. K partičce se přidávají i noví členové Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) jako první žena v týmu Postradatelných.

Ačkoliv úkol vypadá velice jednoduše, samotná akce se příliš nevydaří a jeden člen Postradatelných během ní dokonce zemře a to dost nepěknou smrtí. Jeho parťáci se ho rozhodnou pomstít přímo na místě, tedy na nepřátelském území, kde mají pouze mizivou šanci na úspěch. Postradatelným se podaří rozpoutat peklo na zemi, na které se mimochodem válí i pět tun čistého plutonia, které by naši planetu hravě vychýlilo z osy. Tuhle třaskavou směs musí zajistit dřív, než bude pozdě. To je ovšem brnkačka ve srovnání se šťavnatou pomstou za kamarádovu smrt. A protože na takový akční ohňostroj nebudou samy stačit ani hvězdy, které jsme viděli v prvním díle, musely se vzdát zaslouženého důchodu i další legendy - Chuck Norris a Jean- Claude Van Damme.

„V předešlém díle Expendables si Arnold Swarzenegger zahrál pouze epizodní roli, nyní jsme si poprvé v kariéře mohli zahrát společně a vytvořit tak pro diváky super akční podívanou“ říká Sylvester Stalone. Diváci se mají opravdu na co těšit.

Recenze:
Bohužel Postradatelní 2 velmi hřeší na to, že diváci se jdou pokochat Terminátorem, Rambem a Kickboxerem v důchodu a během “ochání” jen nad pouhou jejich přítomností zapomenou na to, že vlastně nic jiného nedostali. Na jednu stranu, proč ne? Funguje to, diváci se baví, když nepočítáte nemalé množství hluchých scén. Ale, nechtělo by to trochu víc, když už se stejný scénář opakuje již podruhé? Nedalo by se alespoň krapet zamyslet i nad zbytkem filmu? Protože pokud si místo slavných jmen dosadíte neznámé herce, dostanete 103 minut nevýrazné nudy. Takže, sečteno a podtrženo: Perfektní nápad, který je bohužel už jednou provařený a zasloužil by si proto více zapracovat na doplňkovém koření a nesázet vše na jednu hlavní ingredienci.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací