G.I. Joe (2009)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 8. 2009 ()

Synopse: Elitní tým profesionálů G.I. Joe vybavený nejmodernější špionážní a vojenskou technikou neúnavně cestuje po celém světě. Bojuje proti zbrojařské firmě Destro a potírá vzrůstající vliv nebezpečné tajné organizace Kobra, která se snaží uvrhnout svět v chaos.

I když námět tohoto výpravného akčního filmu čerpá z bytostně americké hry, čeští diváci se při jeho sledování budou cítit jako doma. Jedna z klíčových scén, opulentní automobilová honička, se totiž odehrává v kulisách pražského Starého města. Ostatně režisér Stephen Sommers (tvůrce prvních dvou dílů Mumie) jinak než velkoryse své filmy točit neumí.

Za „světového policajta“ jsou sice považovány Spojené státy, ale ve skutečnosti je jím organizace zvaná G. I. Joe, která používá nejvyspělejší technologie a nejprověřenější lidi k tomu, aby bojovala se zlem po celém světě. V hledáčku jejího zájmu se momentálně nachází zbrojařská firma Destro, která to nepokrytě hraje na více stran, a hlavně záhadná organizace zvaná Kobra, jejíž aktivity kormidlují svět ke stále většímu chaosu. Situace je o to vážnější, že členové Kobry nejsou o nic hůř vybaveni než příslušníci G.I. Joe.

Recenze:
G.I. Joe se rozhodně neubírá cestou přiblížit se co nejvíce realitě; otáčí se k ní zády a jde si po svých – svižným krokem od úvodu k závěru. Některé zvraty jsou předvídatelné, ale objeví se i nečekaná odhalení. Film není nijak složitý co se týče základního schématu děje. Dobro se snaží potrestat zlo a zlo se snaží ovládnout svět. Hlavním cílem tvůrců je pobavit, a to se jim skvěle daří. G.I. Joe je avizovaný jako trilogie, takže v závěru lehce pootevřená zadní vrátka nepřekvapí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací