Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 11. 2010 ()

Synopse: Harry Potter a Relikvie smrti je sedmým a posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera, které je očekávanou událostí a bude rozděleno do dvou celovečerních filmů. První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe, a to víc, než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit. Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli... živého. Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh - legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží.

Recenze:
Aby nedošlo k dalšímu omylu. Relikvie smrti z roku 2010 též obsahuje akci. Nejvíce se ji dočkáte cca v první půlhodince. Dál nás čeká rozebírání pocitů, vztahů, nejasných instrukcí a vodítek a mravenčí práce při hledání viteálů. Ale i tato klidnější část je velice dobře podána. Má výborně vykreslenou atmosféru a obsahuje i velmi temné momenty. Aby toho pochmurného nebylo příliš, objeví se několik opravdu vtipných okamžiků. Některé byste v knize jen marně hledali. Celkově David Yates a Steve Kloves odvedli poměrně dobrou práci. To co v knize funguje velmi dobře, ale na filmové plátno by se nehodilo, přetransformovali tak, že divák může být spokojen.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací