Jack a obři (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 4. 2013 ()

Synopse: Když mladý farmářský dělník náhodou otevře bránu dělící náš svět od hrůzostrašných obrů, vzplane nanovo starodávná válka.

Obři po dlouhých staletích vtrhnou na Zemi a snaží získat zpět území, o která v minulosti přišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) se jim v tom snaží zabránit a je tak přinucen vybojovat nejtěžší bitvu svého života. V boji za království, jeho obyvatele a lásku statečné princezny čelí nezadržitelnému přívalu válečníků, o kterých si až dosud myslel, že existují pouze v legendách … a sám tak má příležitost stát se legendou.

Výpravný akční dobrodružný 3D film „Jack zabiják obrů“ režíruje uznávaný filmový tvůrce Bryan Singer, hlavní roli si zahrál Nicholas Hoult („X-Men: První třída“). V dalších rolích se objeví Eleanor Tomlinson jako princezna Isabelle, Stanley Tucci („Captain America: První Avenger“) jako proradný Lord Roderick, Ian McShane („Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna”, seriál společnosti HBO „Deadwood“) jako obléhaný král Brahmwell, Bill Nighy („Harry Potter a Relikvie smrti“) jako vůdce obrů generál Fallon a Ewan McGregor („Star Wars”, „Muž ve stínu“) jako Elmont, člen palácové gardy.

Recenze:
A to se mu částečně i povedlo. Jack a obři je velkolepým dílem, které nešetří na zvláštních efektech a vizuální stránce filmu. Podobně jako nedávno promítaný Hobit: Neočekávaná cesta je vše dotaženo do nejmenších detailů, každý lístek fazolového stonku, svět obrů, jejich kůže, vlasy - jen horko těžko bychom hledali něco, co by nějak celkový dojem kazilo. Ani efektnější růst fazole si snad nelze představit. Toto v hodinách biologie opravdu nezažijete.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací