Jurský svět (2015)

jursky_svet_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 11. 6. 2015 ()

Synopse: Park se otevírá

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých“ živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace. „Můžeme sledovat ty nejúžasnější tvory, jací kdy kráčeli po Zemi, ale z nějakého důvodu nám to nestačí. Chceme ještě něco lepšího a ti, kdo z toho profitují, se snaží tuhle touhu uspokojit. Připadá vám T-Rex malý? Vyrobíme vám větší zvíře,“ popisuje výchozí bod příběhu Jurského světa jeho režisér Colin Trevorrow (duchovní otec projektu Steven Spielberg se tentokrát spojil s rolí výkonného producenta). Vědecké experimenty s novými druhy mohutně podporuje strohá manažerka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), která ve zvířatech vidí především čísla. Na rozdíl od ní v nich biolog Owen Grady (Chris Pratt ze Strážců galaxie) vidí hlavně nebezpečí, zvlášť ve tvorech, které nestvořila příroda, ale laboratoř. Události mu dají za pravdu, když se jeden z takových mazlíčků doslova urve ze řetězu a začne si vylepšovat jídelníček zaměstnanci parku a posléze také návštěvníky, mezi nimiž jsou také dva synovci Claire, kteří za tetou přijeli na prázdniny. Teď už nejde o vyšší tržby ani o udržení prestiže. Cílem všech začalo být holé přežití. První letní velkofilm letošního roku cílí na velké i malé fanoušky prehistorických monster, i proto si diváci v kinech budou moci vybrat mezi titulkovaným originálem a dabovanou verzí.

Recenze:
Vrací se samozřejmě oblíbené postavy jako T-Rex a velociraptoři, ale hlavní roli má právě jejich geneticky vylepšená a pekelně chytrá příbuzná, které se samozřejmě podaří uniknout ze svého výběhu, zpříjemnit výlet asi dvaceti tisícům návštěvníků parku a zlikvidovat většinu ochranky tohoto „velmi dobře zabezpečeného ostrova“, což znamená asi 25 strážců s pěti auty a jedním vrtulníkem. Tím, že jde o „vylepšeného“ tvora s přísně tajným původem, překvapuje nás během snímku novými vlastnostmi a schopnostmi. Není divu, že mají dinosauři brzy volné pole působnosti. Tím více zábavy pro nás diváky.

(photo&video: )

Video
Trailer 1:


Ukázka:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací