Kolonie (2015)

kolonie_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 14. 4. 2016 ()

Synopse: Lena (Emma Watson) je letuškou a i když je německou občankou, jejím druhým domovem je Chile. V této zemi totiž žije i její partner Daniel (Daniel Brühl). Je rok 1973, v čele země stojí levicový prezident Salvador Allende a jeho vláda silně rozděluje společnost na jeho podporovatele a odpůrce. Daniel stojí na jeho straně a aktivně se účastní politických mítinků a demonstrací. Pak ale přijde násilný převrat vedený generálem Pinochetem, který zavádí v zemi vojenskou diktaturu. Během zatýkání levicových aktivistů dojde i na Daniela a Lenu, kteří se ocitnou na nechvalně proslulém fotbalovém stadionu, který chilské juntě slouží jako internační tábor nežádoucích osob.

Lena je po čase propuštěna, ale Daniel se ztratí neznámo kde. Lenu pátrání po jeho osudu zavede až k branám podivné náboženské kolonie Dignidad. Tu založil a vede bývalý nacistický lékař a současný evangelický kazatel Paul Schäfer (Michael Nyqvist). Lena do kolonie vstoupí jako dobrovolnice a je zařazena do jejího ženského oddělení. Podstupuje zde převýchovu otrockou prací. Po čase se jí podaří Daniela v kolonii nalézt a kontaktovat. To je však jen dílčí úspěch. Pokud chtějí mít nějakou budoucnost, musí se dostat nejprve z přísně střeženého komplexu a následně i ze země.

Snímek Kolonie Oscarem oceněného režiséra Floriana Gallenbergera je drama inspirované skutečnými událostmi. V kolonii Dignidad, docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. V roce 1997 zakladatel sekty Paul Schäfer z Chile uprchl a v roce 2005 byl zatčen v Argentině. Během několika procesů s ním a jeho spolupachateli vyšetřovatelé odhalili, že se v kolonii skrývali i hledaní nacističtí zločinci, včetně nechvalně proslulého doktora Mengeleho, a že tajná služba diktátora Pinocheta kolonii pravidelně využívala jako tajnou mučírnu politických vězňů.

Recenze:
Německý mladík Daniel (Daniel Brühl) prosazuje v Chile socialistický režim Salvadora Allendeho. Když se dostane vojenským převratem roku 1973 k moci diktátor Pinochet, aktivisté, včetně Daniela a jeho přítelkyně Leny (Emma Watson), jsou zatčeni. Anonymní zrádce usvědčí Daniela z přípravy plakátů podporujících Allendeho. Proto je převezen do Kolonie Dignidad, sídla sekty bývalého nacistického lékaře a fanatika Paula Schäfera (Michael Nyqvist), kde je vyslýchán a mučen. Lena podnikne zoufalý čin. Dobrovolně se přidá k náboženské sektě ve snaze najít svou lásku. Jenže to netuší, jak tvrdý řád v Kolonii platí. Namáhavá práce a přísné tělesné tresty za porušení jakéhokoliv pravidla jsou na denním pořádku. Platí zákaz všech světských hříchů, muži a ženy žijí zcela odděleně. Vše je podřízeno božímu poslovi v podobě Paula, který si říká Pius. Podaří se Leně najít Daniela, uprchnout s ním a přežít, věc téměř nemožná?

(photo&video: )

Video
Trailer 2:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací