Looper (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 10. 2012 ()

Synopse: Přece se nepopravím!

Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct.

Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe?

Recenze:
Aby si fanoušci sci-fi užili příběhy o cestování časem, nesmí o nich moc přemýšlet. Samotná postava Bruce Willise v Looperovi je od toho razantně odrazuje. Stvořitel filmu Rian Johnson dal dohromady systém, v němž celkově věci dávají jakýsi smysl, ale stejně vám může připadat, že kauzalita zde funguje na principech magických, nikoliv vědeckých. Smiřte se s tím a užijete si jeden z nejzábavnějších snímků poslední doby!

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací