Nadějné vyhlídky (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 1. 2013 ()

Synopse: Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter a Jeremy Irvine ve filmové adaptaci slavného románu Charlese Dickense.

Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry. Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamová. Je to excentrická a podi-vínská stará panna, která žije v ústraní, nenávidí muže a již roky nevychází na denní světlo. Pip má za úkol dělat společníka její dvanáctileté chráněnce Estelle. Pip se do Estelly zamiluje, ta jím však pro jeho původ pohrdá.

O deset let později se na Pipa usměje štěstí, když mu neznámý dobrodinec odkáže velké množství peněz. Pip se stěhuje do Londýna a rozmařilý život ve velkoměstě ho rychle mění v povýšeného snoba. Jako bohatý a perspektivní gentleman se znovu začne ucházet o svou dětskou lásku Estellu. Ale pravda o jeho dobrodiníci a záhadně získaném bohatství může zničit vše, na čem mu záleží…

Zfilmování stejnojmenného Dickensova románu bylo svěřeno režiséru Miku Newellovi, který si získal oblibu u diváků např. filmy Čtyři svatby a jeden pohřeb či Harry Potter a ohnivý pohár. Do hlavních rolí byli obsazeni Jeremy Irvine (Válečný kůň), Holliday Grainger (Anna Karenina, Miláček), Ralph Fiennes (nominace na Oscara za filmy Schindlerův seznam, Anglický pacient) a Helena Bonham Carter (nominace na Oscara ve filmech Králova řeč, Křídla vášně).

Recenze:
Zejména úvodu schází nějaký úžas, k němuž se nikdo nedostane pouhým přepisem popisovaných akcí. V mnohých postavách vytvořil Dickens krásné karikatury, ale zde i první setkání chlapce Pipa (Jeremy Irvine, Toby Irvine) s mrtvolnou paní Havishamovou (Helena Bonham Carter) vypadá takřka všedně. Výmluva, že “film není kniha” nikdy nemůže obhájit všechny zásahy filmaře – preparátora, když nejsou provedeny čistě, poněvadž se tak ukazuje, jak umí nabízenou látku využít.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací