Operace Entebbe (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 29. 3. 2018 ()

Synopse: Politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu air france na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výšI 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii.

Recenze:
V roce 1976 se rozhodla skupina anarchistů unést letadlo Air France, které letělo z Tel Avivu do Paříže. Donutili piloty přisát ve městě Entebbe v Ugandě, kde si vzali jako rukojmí izraelské cestující a za jejich životy požadovali svobodu desítek palestinských teroristů a anarchistů, kteří byli vězněni převážně v Izraeli. Po zdánlivě nekonečných debatách nezbývá izraelské vládě než se pokusit o riskantní záchrannou misi za pomoci Izraelských obranných sil.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací