Hunger Games: Síla Vzdoru – 1. část (2014)

hunger_games_sila_vzdoru_cast_1_poster_x1
Režie:
Premiéra v ČR: 20. 11. 2014 ()

Synopse: Očekávaná první část dalšího dílu celosvětového fenoménu „Hunger Games“, tentokrát s názvem Síla vzdoru, se blíží! V tomto díle získává boj o přežití na intenzitě, postavy se dál rozvíjí a odhalují svůj pravý charakter. Prezident Snow ví přesně, jak dostat Katniss tam, kam chce! Když jí ukáže Peeta v televizi po jeho boku, Katniss se pustí do boje a pro jeho záchranu udělá cokoli. I když bude muset rozpoutat nebo dokonce stát v čele revoluce. Ale kdo ví, jestli je Peeta zrádce a přeběhlík nebo je držen jako vězeň v Kapitolu. V nové roli prezidentky Coinové se objeví jedna z nejvyhledávanější dramatických hereček současnosti, Julianne Moore.

Recenze:
Nejen film, ale i kniha Hunger Games: Síla vzdoru je jiná než předchozí díly. Tentokrát nebude bojovat o život v uměle vytvořených podmínkách pouze 24 splátců. Nyní začíná skutečná válka, ve které je hlavním cílem svoboda a zbavení se tyranské diktatury presidenta Snowa. Jak již ale všichni víte, tento podzim odhalíme jen první část Síly vzdoru ve 125 minut dlouhém snímku. Sledovat budeme tahy a protitahy dvou hráčů. Na jedné straně stojí president Snow (Donald Sutherland), který pro zachování nastoleného režimu neváhá obětovat jakékoliv množství lidských životů a tisíce růží. Nováček, presidentka Coinová (Julianne Moore) hraje stejně tvrdou hru, i když svým způsobem trochu uhlazenější a alibističtější. Její hlavní pákou je Reprodrozd, který inspiruje davy.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací