Twilight sága: Rozbřesk 1. část (2011)

Režie:
Premiéra v ČR: 17. 11. 2011 ()

Synopse: Věčností to teprve začíná.

V první části závěrečného dílu strhující upíří romance s názvem Twilight sága: Rozbřesk se Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí, ale netrvá dlouho. Bella zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi, ale zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi (Taylor Lautner), brzy zjišťuje, že čeká dítě. Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Čeká ji tedy bouřlivý rok plný lásky, pokušení i ztrát. Musí se s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů – upírů i vlkodlaků. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky.

Twilight sága se jak v knižní, tak filmové podobě stala skutečným fenoménem. První tři díly filmového zpracování vidělo v českých a slovenských kinech přes 900 tisíc diváků.

Recenze:
Podle mě se Billu Condonovi povedla poměrně podařená předehra. Romantické duše moc okamžiků k nudě nenaleznou. Kdo vyznává jiný filmový žánr a v kině se ocitne spíše v roli doprovodu, asi bude lehce vydýchávat zejména první půlku filmu. Ta druhá jim sedne více. Velmi rozebíraným aspektem filmu je hudba a od dob vlkodlaků i filmové triky. Co se hudby týče, zázrak, který nás provázel prvním filmem, se nekoná. Hodně sice na jedničku navazuje, ale není to zkrátka ono. Trikům bych dala asi za tři. Proměny Belly se jim velmi povedly a jak již jsem jednou řekla, není na ni hezký pohled. Klobouk dolů pánové a dámy. Za to ti vlkodlaci jsou stále na facku.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací