Všichni mluví o Jamiem (2021)

Režie: , ,
Premiéra v ČR: 17. 9. 2021 ()

Synopse: Jamie New má šestnáct a tak docela mezi své vrstevníky nezapadá – místo aby se připravoval na nějaké povolání, sní o tom, že se stane „drag queen". Jakkoli může být jeho budoucnost nejasná, Jamie si je jistý jedinou věcí: bude úžasný. Díky podpoře milující matky a skvělé kamarádky překonává Jamie předsudky, vyrovná se s šikanou a vystoupí ze stínu rovnou na jeviště.

Recenze:
Snímek se inspiruje skutečným životním příběhem Jamieho Campbella z britského Sheffieldu, který si ze všeho nejvíce přál jít na svůj maturitní ples v šatech. Ačkoliv se potýkal s nesouhlasem učitelů a posměchem spolužáků, nakonec se mu podařilo vybudovat si u nich respekt. Nejdříve na tento námětu vznikl dokument od BBC s názvem Jamie: Drag Queen at 16. V roce 2017 byl uveden muzikál Everybody’s Talking About Jamie a nedlouho poté se začalo uvažovat právě o filmovém zpracování.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací