Lady Bird (2017)

Lady Bird
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Saoirse Ronan, Andy Buckley, Timothée Chalamet, Lucas Hedges, Kathryn Newton, Tracy Letts, Odeya Rush, Daniel Zovatto, Laurie Metcalf, Jake McDorman, Myra Turley, Laura Marano, Lois Smith, Bob Stephenson, Stephen Henderson, Beanie Feldstein, Jordan Rodrigues, Marielle Scott, John Karna, Bayne Gibby, Marietta DePrima, Kristen Cloke, Abhimanyu Katyal, Chris Witaske


 • Premiéra v ČR: 1. 3. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Lady Bird je neobyčejný příběh o obyčejném dospívání holky, která zoufale hledá to, co všichni ostatní – kluka a smysl života. Film patří mezi nejlepší snímky roku 2017 a herečka Saoirse Ronan za svůj výkon získala Zlatý glóbus.

  Christine je osmnáct a má pocit, že ještě nic nezažila. Že umírá zaživa. Že se dusí, ve škole i doma pod dohledem matky, která ví všechno nejlíp. Jako většina jejích vrstevníků se rozhodne svůj život radikálně změnit. Že to bude bolet, si nepřipouští. Komedie Lady Bird herečky a debutující režisérky Grety Gerwig je neobyčejný film o obyčejném dospívání. Chytrý, upřímný a zcela výjimečný, o čemž svědčí jeden Zlatý glóbus a desítky nadšených recenzí.

  Kdybyste si chtěli Christine (Saoirse Ronan) jednoduše zaškatulkovat, zařadili byste ji mezi rebelky. Není nijak zvlášť hezká a obličej plný akné maskuje růžovými vlasy. Není nijak zvlášť chytrá a tenhle deficit vyrovnává tvrzením, že má umělecké sklony. Asi nejzajímavější je na ní to, že coby symbol vzdoru odmítá své křestní jméno, sama si říká Lady Bird a chce, aby ji tak oslovovali i všichni ostatní. Když se s ní setkáme poprvé, absolvujeme její brutální hádku s matkou, po které naštvaně vystoupí z auta. Jedoucího. A přitom je tahle věčně nabručená holka se zlomenou rukou (následek výše uvedeného incidentu) ve skutečnosti citlivá duše, která by se jen chtěla správně zamilovat a najít smysl života, a je jen nervózní z toho, že se jí ani jedno zatím příliš nedaří.

  Sama režisérka Greta Gerwig tvrdí, že Lady Bird je především milostný příběh, přičemž jeho nejsilnější linkou je vztah mezi matkou a dcerou. „Většina žen, které znám, měla v pubertě nádherný, přesto neuvěřitelně komplikovaný vztah ke své mámě. Lady Bird to poměrně přesně dokumentuje. Ani jedna není „ta špatná“. Ve snaze najít k sobě cestu dělají strašné kiksy, ale já je za tu snahu ve finále odměnila,“ dodává Greta Gerwig.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Christine je tak trochu rebelka, chodí do katolické školy v kalifornském Sacramentu, ale touží se odtud po maturitě dostat. Jejím snem je New York, sama sebe považuje za umělkyni, dokonce si i vymyslela umělecké jméno, Lady Bird, kterým jí všichni musejí oslovovat. Tato na první pohled věčně nabručená holka, která odporuje všemu a všem (zvláště pak své matce), je ve skutečnosti citlivá duše, toužící po tom se správně zamilovat a najít smysl života. Problémem je, že se jí to zatím moc nedaří.


  (photo&video: )

  Články
  reklama