Já, Simon (2018)

Love, Simon
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Jennifer Garner, Joshua Mikel, Tony Hale, Josh Duhamel, Keiynan Lonsdale, Nick Robinson, Alexandra Shipp, Logan Miller, Mackenzie Lintz, Miles Heizer, Terayle Hill, Jorge Lendeborg Jr., Katherine Langford, Talitha Eliana Bateman, Natasha Rothwell, Joey Pollari, Clark Moore, Drew Starkey, Cassady McClincy, Alex Sgambati, Emily Jordan, Patrick Donohue, Tyler Chase, Haroon Khan, Nancy De Mayo, Christian Ojore Mayfield, Mandy Fason, Philip Covin


 • Premiéra v ČR: 14. 6. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Každý si zaslouží velkou lásku. Ale pro Simona je to trochu složitější: nikdo totiž neví, že je gay, a on zase neví, kdo je ten neznámý spolužák, s kterým si tak skvěle rozumí po e-mailech. Film je adaptací stejnojmenného bestselleru Becky Albertalliové a je zábavným a otevřeným příběhem o dospívání, vzrušující cestě k nalezení sebe sama a hlavně o hledání lásky.

  V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier (Nick Robinson) začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, který si říká Blue. Ale když se nešťastnou náhodou jejich korespondence dostane do cizích rukou, hrozí jim odhalení. Simona totiž začne vydírat jeho sociálně trochu podivný, ale jinak velmi sebejistý spolužák Martin (Logan Miller). Ten věří, že by mu Simon mohl domluvit rande s krásnou Abby (Alexandra Shipp). A pokud mu nepomůže… tak se jeho sexuální orientace stane věcí veřejnou. A co hůř, zveřejní i to, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue. Simon se dostává do úzkých. Musí najít způsob, jak se z toho dostat dříve, než k tomu bude donucen.

  Simonovu nejlepší kamarádku Leah, která ho tajně, a jak se ukáže i marně, miluje, hraje hvězda Netflixu Katherine Langford (13 Reasons Why). Svou postavu charakterizuje: „Leah je dívka, která si sebou není příliš jistá, je hodně křehká a zároveň zápasí se svými vrstevníky.“

  Režisér Greg Berlanti (Dawsonův svět) do hlavní role Simona obsadil mladou vycházející hvězdu Nicka Robinsona (Jurský svět, Všechno úplně všechno). „Film Já, Simon má potenciál oslovit spoustu lidí a pomoct jim způsobem, o který se ještě nikdo nepokoušel,“ věří Nick Robinson.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Sympatická a pozitivní komedie o dospívání a o tom, že bychom se neměli stydět být sami sebou. Řeknete si, to už to ale bylo hodněkrát! Ohrané téma? Možná. Ale Simon toto podává v originálním světle a z jiného úhlu pohledu, a právě proto je svým způsobem unikátní.


  (photo&video: )

  Články
  reklama